Poslední kovboj

Country kapela. Hrajeme písničky Michala Tučného, Greenhorns, Rangers – Plavci a další písničky k táboráku.

Pocházíme z Přemyslovic a přilehlých obcí, jako jsou Kralice, Plumlov, Ponikev a Prostějov

O kapele

 
 
Hrajeme písničky Michala Tučného, Greenhorns, Rangers – Plavci
a další písničky k táboráku.
 
Kapela hraje v tomto složení:
  František Popelka
Kapelník – zpěv, kytara, foukací harmonika.
Jeho zpěv dokonalý pro country žánr dotváří charakteristický zvuk Posledního kovboje, za zmínku stojí i jeho taneční kreace, do kterých se pouští s Dušanem, a jako kapelník krotí smečku ostatních členů kapely. Jeho pověstné průvodní slovo, ve kterém se snoubí hluboká znalost historie country music s laskavým humorem, je hozenou rukavicí největším světovým moderátorským esům. 
  Dušan Aujezdský
Klávesy, mandolína, banjo, zpěv.
Skromný chlapec. Jako muzikant je nedostižný, třese se před ním každý hudební nástroj, který zvládne dokonale po krátkém čase, nyní mlsně kouká po cimbálu a basové kytaře. Je velmi pohybově nadaný a s kapelníkem se podílí na taneční části vystoupení.
  Maruška Kroutilová
Housle, zpěv.
Její dokonalá hra a fyzický zjev zvyšuje návštěvnost na našich akcích hlavně u mužské části publika. Je výborná kuchařka a občas se její výtvor (buchty, lívance, zákusky) objeví na naší akci k velké radosti členů skupiny.
  Jana Prokopová
Zpěv, kytara, rumba koule, tamburína.
Obohacuje kapelu svým zpěvem a skvělou hrou na kytaru. Inklinuje hlavně k folku, který se s jejím příchodem do kapely nenápadně začal vkrádat do stálého repertoáru tvořeného dosud výhradně country. Její  vliv a řídící schopnosti jsou značné, takže občas kapelníkovi ráda zlehka narušuje jeho demokracii. 
  Zdeněk „Drobek“ Dvořák
Zvukař (a nesměle foukačka a kytara).
Bez něho by to vůbec nehrálo. Má na starosti celou elektroniku kapely. Na jednom festivalu byl konkurencí označen jako nejdůležitější člen kapely (nosil dlouho nos nahoře). Začíná na akce vozit výše zmíněné nástroje a už se zajímá, v jaké tónině se která písnička hraje, takže kdo ví…
  Josef Popelka 
Basová kytara, semtam zpěv.
Zase hraje na basovou kytaru. Nejsou lidi, naše ekonomika má prostě s lidmi problém… Má za úkol hlavně do všeho mluvit (kecat), což taky dělá. Protože je nejstarší, je v kapele trpěn…
Do skupiny patří pochopitelně manželky (manželé) a partnerky (partneři) členů kapely, které (kteří) zastávají funkce:
bedňák,
motač kabelů,
zakladač a přípravář písniček,
kameraman a fotograf,
občerstvovací servis,
a kritik.
TOPlist

Comments are closed.